Amacımız elektrikli araçlar için bir şarj eko-sistemi oluşturarak, elektrikli araç sahiplerine hızlı ve güvenilir şarj altyapısı sağlamanın yanı sıra diğer katma değer hizmetler sunabilmektir.

Zebra Elektronik Web Portalı: EA için Akıllı Sistem

Şarj istasyonlarınızı kontrol etmek ve izlemek için Zebra Elektronik çevrimiçi portalını kullanın. Sistem, kullanıcı yönetimi için de uygundur, bu nedenle çok çeşitli uygulama ve iş modelleri için kullanılabilir. Akıllı telefon uygulaması kullanıcıları şarj istasyonlarının yerleri hakkında bilgilendirir ve şarj işleminin en elverişli şekilde kontrolünü sunar. Zebra Elektronik bulut sistemi şarj istasyonlarının yönetimi ve şarj ağının merkezi kontrolü için çok yönlü bir çözümdür.

Ag_Hizmetleri-260x300
Sistem_Nasil_Calisir-1024x819_portal

Öne Çıkan Özellikler 

Tüm Zebra Elektronik istasyonları “nesnelerin interneti” prensiplerine uygun olarak üretilmektedir ve internet sayesinde merkezi olarak yönetilebilmektedir. Bu merkezi yönetim birçok avantajı beraberinde getirmektedir. Örneğin:

  • İstasyonlar uzaktan izlenerek sağlıklı çalışıp çalışmadığı kontrol edilmektedir.

  • Gelişen teknoloji ve değişen standartlar nedeniyle istasyonların yazılımlarının güncelleme gereksinimleri oluşmaktadır. Otomatik güncellemeler internete bağlı çalışan tüm Voltrun istasyonlarda yapılmaktadır

  • Kullanıcılar bir sorunla (örneğin üye kartını kaybetmek vb.) karşılaştıklarında uzaktan yardımcı olunabilmektedir.

  • Kullanıcılar veya işletmeciler şarj işlemi yapılırken Voltrun Portal veya cep telefonu aplikasyonları üzerinden işlemi izleyebilmektedir.

  • Portal üzerinden şarj geçmişi, fatura görüntüleme vb. bilgilere ulaşılabilir, ayrıca rezervasyon, şarj saati ayarlama vb. işlemleri gerçekleştirebilirler.

  • Üyeler belli istasyonlarda kampanyalardan yararlanabilmektedirler.

Şarj İstasyonu Yönetimi 

Sistem operatörlerin şarj ağını kontrol etmelerini ve izlemelerini sağlar. Okunması kolay gösterge panoları, her bir şarj noktasının mevcut durumu hakkında geniş bir bilgi yelpazesi sunar. Bir arıza durumunda, operatöre derhal bir uyarı mesajı gönderilir.

Gerçek zamanlı veriler, bakım çalışmalarının yakında nerede olacağını belirlemenize yardımcı olur, böylece şarj istasyonlarının kullanılabilirliğini güvence altına alırsınız. Zebra Elektronik bulut , tüm şarj istasyonlarınız için veri kayıt merkezidir.

1_istasyon_bul
Kullanım graph

Tüketim ve Maliyet Yönetimi 

Zebra Elektronik bulut sistemine bağlı şarj istasyonundaki her şarj işlemi belgelenir. Kayıtlı data yalnızca şarj zamanı ve süresi değil, aynı zamanda gerçek tüketilen miktarı da içerir. Sistemde, bu tüketime bir fiyat atanabilir; böylece kullanıcılar, şarj olurken maliyetlerin tam bir genel görünümüne sahip olurlar. Yetkilendirme sistemleri ve kullanıcı yönetimi ile bağlantılı olarak operatörler, her şarj işlemini belirli bir kullanıcıya doğrudan atayabilir ve buna göre bir fatura düzenleyebilir.