"ezOperator Yazılım Paketi" 

Elektrikli araç şarj istasyon ağı operatörü hizmetlerini sağlamak için tasarlanmış katmanlı bir yazılım setidir.

Zebra Elektronik Tarafından Geliştirildi: ezOperator Yazılım Paketi

Operatör olmak isteyen şirketlerin çok kısa bir süre içinde şarj hizmetini müşterilerine sunmaya başlayabilecek şekilde yazılım özelleştirilir ve uzaktan teknik destek sağlanır.

Modüler yapısı ve esnek kullanım özellikleri ile operatörün tüm ağını ve müşterileri uçtan uca tek bir platform altında merkezi olarak yönetmesini sağlayan bir sistem olup ezHUB katmanı sayesinde diğer operatörlerle dolaşım (roaming) için platform da sağlamaktadır.

20161018_delta_moodgrafik-1_sm
ezoperator

ezOperator Yazılım Paketi Katmanları 

ezCSMS: Şarj İstasyonu Yönetim Sistemi

ezCSMS, ezOperator Yazılım Paketi'nin 1. katmanıdır ve ağa kurulan şarj istasyonlarının merkezi yönetim sistemidir. Şarj istasyonunun entegrasyonu (Zebra veya 3. parti) bu katmanda OCPP 1.5, 1.6 ve 2.0 protokol desteği ile sağlanmaktadır.

Tarife yönetimi, tüketim ve kullanım raporları ile istasyonların sağlık durumu anlık olarak izlenebilmektedir. Sistem kullanıcıları ve yetkilendirmeleri hiyerarşik yapıya göre tanımlanabilir. Kullanıcılar, yetkileri dahilindeki verilere yönetici ve satıcı arayüzleri ile erişebilirler.

ezCMP: Müşteri Yönetim Portalı

ezOperator Yazılım Paketi'nin 2. katmanıdır ve operatörün müşterilerini yönetmesini sağlayan web tabanlı bir portaldır. Müşteriler, sisteme operatörün portalı üzerinden katılabilirler.

Operatörün sözleşme, kullanıcı, bayi/işletmeci, ödeme yönetimleri, sanal pos entegrasyonu, faturalama, 3. parti çözümlerinin entegrasyonu gibi ihtiyaç duyduğu tüm fonksiyonlar, kullanıcı dostu arayüzlerle birlikte bu katmanda sağlanmaktadır.

ezHUB - Zebra Dolaşım (Roaming) Hizmeti

ezOperator Yazılım Paketi'nin 3. katmanıdır ve Zebra operatör partnerleri arasında bir dolaşım (roaming) hizmetini sağlayan sistemdir. Zebra partnerleri, ikili anlaşmaları çerçevesinde birbirlerinin istasyon ağlarından yararlanabilir. Sistem mutabakat ve müşteri konsolidasyon kolaylığı da sağlamaktadır.

Müşteri, Mobil Uygulaması

Müşteri Yönetim Portalı'nın bir alt ürünü olarak geliştirilen ve elektrikli araç sürücülerinin şarj işlemlerini gerçekleştirmek için gereken özellikleri içeren mobil uygulamadır. iOS ve Android tabanlı olarak geliştirilmiştir.

Mobil uygulama içerisinde bir sisteme kaydolarak müşteriler şarj işlemlerini yönetebilir ve kullanıcı dostu arayüzü ile harita üzerinde en yakın istasyonları bulabilir, seyahatlerini planlayabilir, şarj raporu alabilir, erişim ücretlerini, faturaları ve hesap yönetimini bulabilirler.

allinone_sm